Fájdalomcsillapítás
A lézerterápia blokkolja a fájdalomingerületek átvitelét a károsodott testrész és az agy között, valamint fokozza a szervezetünkben lévő természetes fájdalomcsillapító vegyi anyagok (endorfinok és enkefalinok) termelését. Ezáltal jelentősen csökkenti a fájdalomérzetet.
Gyulladáscsökkentés
A lézerterápia csökkenti a károsodott testrészben a gyulladást és a duzzanatot. A kezelés hatására kitágulnak a kisebb artériák és a nyirokerek. Ez a megnövekedett értágulat lehetővé teszi, hogy a duzzanatot okozó folyadékgyülem hatékonyan eltávozzon a károsodott területekről. A nyirokerek kitágulása továbbá javítja a nyirokkeringést, mely elősegíti ezt a létfontosságú gyógyulási folyamatot.
Biostimulációs hatás
A lézerterápia serkenti a test öngyógyító képességét. A terápiás lézer által kibocsátott fotonok mélyen behatolnak testünk szöveteibe, és stimulálják az egyes sejtek energiatermelési központjait. A megnövelt energiatermelés és fokozott anyagcsere következménye a gyorsabb, hatékonyabb működés és regenerálódás. Ennek hatása pedig nemcsak a lézerfénnyel kezelt területen, hanem az egész szervezetben érezhető. A lágylézer-kezelés nemcsak a betegségek tüneteit enyhíti, hanem sok esetben az okokat is megszünteti.
Miért az SL500 készülék a legalkalmasabb az ízületi problémák kezelésére?
A lézerkészülék 808 nm-es hullámhosszúságú, infra tartományba eső fényét a testszövetek kevésbé nyelik el, így mélyebb rétegek kezelését is lehetővé teszi (biológiai hatása akár 8 cm mélységben is érvényesül). 500 mW-os teljesítménye – mely a lágylézerek legfelső határa – biztosítja, hogy a kezelt területen létrejöjjön a gyógyuláshoz szükséges teljesítménysűrűség. Csak ezekkel a paraméterekkel rendelkező lágylézer képes elérni a csontokat, ízületeket, mélyebben fekvő izmokat. Számos klinikai tanulmány és a gyakorlati tapasztalat is azt mutatja, hogy ezzel a teljesítménnyel már kiváló eredményeket lehet elérni a fájdalomcsillapításban akkor is, amikor az ennél kisebb teljesítményű lézerek hatástalanok voltak.
Túlerőltetésre létrejövő kórképek:
ínhüvelygyulladások, izomgyulladások, nyáktömlőgyulladások;
csonthártyagyulladás (pl. teniszkönyök).
Egyéb alkalmazási területek:
bőrgyógyászati megbetegedések: hámsérülések, horzsolások, sebek, fekélyek;
fogászati és szájbetegségek: fogfájások, gyulladások, szájsebészeti műtétek utáni állapotok, szájzár;
arcüreggyulladás;
visszérgyulladás.
Az infralézert a fájdalmas vagy károsodott területre kell helyezni és a megadott ideig (2-5 perc) világítani, majd tovább lehet tenni a következő pontra. Egymás után több pont is kezelhető a fájdalmas, károsodott felület nagyságától függően
Gyógyászati termékek vásárlása előtt annak kockázatairól kérdezze meg kezelőorvosát.
Kérjük hogy a vásárolt termék szakszerű használatának érdekében a használati útmutatót
olvassa el.
Egészségügyi, higiéniai okokból (45/2014. Korm. rendelet 29 § e) az intim testrésszel, izzadtsággal, testnedvvel, vérrel, nyállal, műtéti heggel érintkez(het)ő termék esetében nincs lehetőség elállásra. Ezek pl. a kompressziós termékek, harisnyák, matracok, párnák, huzatok, sérvkötők, mosdatással - tisztítással kapcsolatos eszközök, wc-k és -magasítók, pelenkák, talpbetétek, antidecubitus-, vérvételi eszközök, tesztcsíkok, stb.